Spårade med Angus och Caos och ta mig tusan gick inte Caos som på räls!! Hoppas det håller i sig tills på fredag. Då blir jag lycklig.
Contessa hade inget ägg redo så det bli ny koll på fredag. Matts träffade henne och fölet idag och det är en redig lite kille som redan är fylld med muskler. Måste bero på fullblodet i honom
. Det är redan fler som är intresserad av honom vilket är jättekul!!
Olympia seminerades även idag så nu hoppas vi det räcker. Van Vivaldi har visst många ston i år men det kan jag förstå! Hon såg lite snopen ut när jag kom fram och hälsade på henne när hon gick där i hagen med de andra seminstona. Men hon var såklart finast.
Speyside är så glad, tror hon är busigare än Hazze just nu. Det är bråttom ut på morgonen och hon tar gärna ett extra skutt i hagen och rullar ikapp med Hazze. Båda är rätt smutsiga nu.

2015-05-27 21:56